Güvenlik Bilgileri:

Zincir emniyet bilgileri sayfasına hoş geldiniz. Bu sitedeki bilgiler hem profesyonel, hem de amatör motorlu testere kullanıcılarına hitap etmektedir.

Kullandığınız zincir testere ancak kullandığınız zincir, kılavuz kol ve dişli kadar verimli ve performanslı olacaktır. Ağaç kesme işlemi sırasında bu sistem elemanları birlikte çalışmaktadır. Bu nedenle bakımları da birlikte yapılmalıdır.  Bakımları doğru şekilde yapılmış bir zincir, kılavuz ve dişli mükemmel bir performans sergileyecektir. Bakımsız bir zincir ise kılavuz ile dişliye zarar verecektir, zayıf bir kesme performansı sergileyecektir ve kesme işlemi sırasında potansiyel tehlike oluşturacaktır.

Motorlu testere oyuncak değildir. Makinenin kullanımı esnasında ortaya çıkabilecek ciddi yaralanmaların önüne geçebilmek için ilgili motorlu testerenin kullanım kılavuzunu okuyunuz ve uyarı ve önlemlere uygunlukla davranınız.

Bir zincirin motorlu testereye doğru şekilde montajı yapılmadığında ya da motorlu testere doğru şekilde kullanılmadığında hayati tehlike taşıyan kazalara sebep olabilir. Bunun yanında, özellikle burun kesim yapılırken ortaya çıkabilecek geri tepme durumu, zincir testerenin kontrolünün tehlikeli bir şekilde kaybedilmesine ve testere operatörü ile yakında bulunan kişilerin ciddi bir şekilde yaralanmasına neden olabilmektedir. Testerenizin doğru kullanımı ve bakımı için zincir testere kullanım kılavuzunda ve bu kitapçıkta belirtilen tüm talimatlara uyunuz.